Pulse Secure به توسعه Zero Trust Security برای اینترنت اشیاء با تهیه خودکار فایروال و تجزیه و تحلیل رفتاری می‌‌پردازد.

پنجم دسامبر 2018

Pulse Secure نسخه 9. 0 R3 به مشتریان در راستای ایمن‌سازی صنعت اینترنت اشیاء و حفظ و نگهداری فعالیت‌های خط جریان برای خروجی بیشتر خط تولید کمک می‌کند.

سن خوزه[1]، کالیفرنیا 5 دسامبر 2018 (GLOBE NEWSWIRE):

Pulse Secure ارائه‌دهنده پیشرو راه‌حل‌های دسترسی امن برای شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدما است و امروز اعلام کرد که نسخه جدیدی از Pulse Policy Secure (PPS) با نام 9. 0 R3 را برای گسترش مدل Zero Trust Security به دستگاه‌های صنعتی اینترنت اشیاء و کارخانه‌های هوشمند ارائه خواهد داد. نسخه جدید، کارخانه‌ها را قادر می‌سازد تا به سادگی به تعمیرات ماشین‌آلات بپردازند و هزینه‌های خرابی ماشین‌ها را از طریق دسترسی امنی که با فناوری اطلاعات مدیریت می‌شود، کاهش می‌دهد. این نسخه همچنین شبکه‌ها را با گسترش تجزیه و تحلیل رفتاری خود به دستگاه‌های اینترنت اشیا، شناسایی ناهنجاری‌ها و جلوگیری از خطرات آنها، ایمن می‌کند.

پراکاش مانا[2] معاون مدیریت محصولات شرکت Pulse Secure در این باره می‌گوید: «مشتریان تولیدی‌ از اینترنت اشیاء به منظور مجهزسازی مجدد بخش تولیدی کارخانه‌های خود استفاده می‌کنند و با کمک آن خطوط تولید هوشمندی را ایجاد می‌کنند که این خطوط قادر به گزارش بهره‌وری و سلامتی عملیاتی خود است.»یکی از مزایای این رویکرد این است که مشتریان قادر هستند تا به طور پیشگیرانه یا پیش‌بینی شده تعمیراتی بر روی ماشین آلات خود انجام دهند تا بدین شکل از هزینه‌های بسیار زیاد قطع تولید جلوگیری کنند. آخرین نسخه Pulse Secure ما به مشتریان کمک می‌کند تا نه تنها بخش تولیدی کارخانه هوشمند خود را ایمن کنند بلکه به آنها در فعالیت‌های حفظ و نگهداری خط جریان با ارائه دستیابی بی‌سیم به متخصصان فنی و تجهیزات تعمیر و نگهداری کمک خواهد کرد. صرف نظر از اینکه آنها در بخش تولیدی کارخانه باشند یا در دفتر خود از راهی دور باشند، Zero Trust Security اقدام به محدود‌سازی دسترسی متخصصان به تجهیزاتی می‌کند که آنها نگهداری می‌کنند و متخصصان نیاز به استفاده از دستگاه‌های کاربر نهایی برای انجام کار خود دارند.»

Pulse Policy Secure (PPS) بخشی جدایی‌ناپذیر از راه‌حل VPN ترکیبی و راه‌حل NAC است و شبکه‌های شرکتی با Zero Trust Security از طریق نمایانی اجرای سیاست «موافقت با اتصال» ارائه می‌دهد و به همگام‌سازی امنیت با زیرساخت‌های امنیتی و شبکه‌ای معروف می‌پردازد. PPS به شکلی پویا شبکه را شناسایی و طبقه‌بندی می‌کند و بع اعمال سیاست به دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌پردازد و شامل یک کتابخانه شناسایی است که از دستگاه‌های اینترنت اشیا ساخته شده است. این راه حل همچنین با راه‌حل‌های نسل بعدی فایروال (NGFW) یکپارچه شده است تا بدین شکل داده‌های وضعیتی و هویتی دستگاه را فراهم کند و همچنین به تقویت تقسیم‌بندی خرد به منظور جداسازی و مدیریت دستگاه‌های اینترنت اشیا در شرکت‌ها بپردازد.

PPS 9.0 به گسترش مدل Zero Trust Security به دستگاه‌های صنعتی اینترنت اشیاء مورد استفاده در کارخانجات و ساختمان‌های هوشمند می‌پردازد و محیط‌های OT و IT را با یکدیگر در هم می‌آمیزد. این سیستم به طور خودکار دستگاه‌های صنعتی اینترنت اشیاء را شناسایی می‌کند مانند SCADAهای کارخانه، PLCها و HMIها یا سیستم‌های HVAC ساختمان‌های اداری و بدین شکل به فراهم‌سازی پدیداری پویا می‌پردازد و آنها را با اعمال سیاست‌هایی برای دسترسی محلی و بی‌سیم برای کاربران و پیمانکاران مجاز، ایمن می‌سازد. PPS 9.0 همچنین به شکل خودکار دستگاه‌های صنعتی اینترنت اشیاء را به نسل بعدی فایروال (NGFW) مجهز می‌سازد تا بدین شکل سبب تسهیل دسترسی بی‌سیم بدون هزینه‌های سرباری شود.

تونی ماسیمینی[3]، تحلیلگر ارشد امنیت اطلاعات و شبکه صنایع فراست و سولایوان در این باره می‌گوید: «نخستین اولولیت برای مشتری‌های تولیدی پدیداری کامل و امنیت دستگاه‌های صنعتی اینترنت اشیا در محیط بخش تولیدی کارخانه‌های هوشمند است. زیرا سیستم‌های خرابی منجر به از دست رفتن درآمد یا منابع انسانی می‌شود و مشتریان باید بر سرعت بازسازی ماشین‌ها تاکید کنند تا از قطع شدن سیستم‌ها جلوگیری کنند. آخرین نسخه Pulse Policy Secure به مشتری‌ها برای حفظ یکپارچگی سیستم‌های کارخانه‌ای از طریق فراهم‌سازی دسترسی ایمن متخصصان از راه دور کمک می‌کند. ویژگی تجزیه و تحلیل رفتاری جدید همچنین در برابر حملات کارخانه شما را محافظت می‌کند و بدین منظور اقدام به شماسایی فعالیت‌های غیرمعمول می‌پردازد.»

آخرین نسخه Pulse Policy Secure همچنین تجزیه و تحلیل رفتاری پیچیده را فراهم می‌کند و به تیم‌های امنیتی در مورد رفتارهای مشکوک دستگاه‌های اینترنت اشیا هشدار می‌دهد و به شکل خودکار نیازمد افزودن عوامل تایید هویت است. PPS 9.0 پروفایل‌ها رفتاری پایه‌ای را برای دستگاه‌های مدیریت شده و مدیریت نشده اینترنت اشیاء با استفاده از اطلاعات مرتبط با منابع مختلف مانند NetFlow، کاربر و داده‌های دستگاه ایجاد می‌کند. با استفاده از این پروفایل‌ها، پلت‌فرم اقدام به شناسایی رفتارهای غیرعادی، سرایت بد‌افزارها[4] و حملات تولید دامنه می‌پردازد و به تیم‌های امنیتی امکان پاسخگویی بیشتر به این تهدیدها را می‌دهد و  تیم امنیتی قادر به انجام اقدامات پیش‌گیرانه‌ای پیش از حملات موفق خواهد بود.

اینترنت اشیاء PPS 9.0 جدید همچنین پشتیبانی برای مسائلی همچون خرابی مکرر و گران‌قیمت بخش تولیدی تجهیزات کارخانه‌ای را فراهم می‌کند. ابردین اخیرا گزارش داده است که 82 درصد از شرکت‌ها طی سه سال گذشته گزارش داده‌اند که به دلیل خرابی تجهیزات، در ساعت تا 260000 دلار هزینه کرده‌اند.

این زمان از کارافتادگی[5] موجب کاهش تولید و کاهش سود می‌شود زیرا تعمیر دستگاه‌های بخش تولیدی کارخانه‌ها معمولا چندین روز به طول می‌انجامد زیرا باید متخصصان به شکل حضوری کارخانه را بررسی کنند و اقدام به شناسایی و رفع مسائل ایجاد شده کنند. آخرین نسخه PPS به طور یکپارچه با Pulse Connect Secure کار می‌کند تا مشکلات را به صورت ابتکاری حل کند. ترکیب NAC و VPN، تیم های فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا اعتبار دسترسی از راه دور را تأیید و رمزگذاری کنند که این موضوع برای حمایت از پیمانکاران برای تعمیر سریع و بازگشت به خدمت‌دهی صنایع اینترنت اشیاء دستگاه‌های بخش تولیدی کارخانه برای افزایش زمان و بهره‌وری ضروری است. تیم‌های فناوری اطلاعات از دسترسی از راه دور NGFWها اطمینان حاصل می‌کنند و به اجرای سیاست‌های امنیتی می‌پردازند که بر اساس قوانین تعیین شده توسط پیمانکاران و نقش متخصصات است و بدین شکل وضعیت پایانی دستگاه‌ها را تضمین می‌کنند و اجازه فعالیت متخصصان بر دستگاه‌های صنعتی اینترنت اشیاء را صادر می‌کنند.

کیرک هاراتتی[6]، معاون و رئیس فنی امنیت و راه‌حل‌های فناوری اطلاعات شرکت SynerComm در این باره می‌گوید: « برخی از مشتریان ما جزء بزرگترین و توزیع‌کننده‌ترین ارائه‌دهندگان دستگاهای متصل به اینترنت هستند. این شبکه‌های اینترنت اشیا صنعتی به مشتریان ما امکان تشخص بلادرنگ[7] عیب سیستم‌ها را می‌دهد و بدین شکل زمان از کار افتادگی را کاهش می‌دهد و هزینه‌های کلی عملیاتی را کاهش می‌دهد. برای این دست از مشتریان و دیگر مشتریان اینترنت اشیا صنعتی کسب و کار آنها را هدایت می‌کند و از دسترس‌پذیری و دسترسی ایمن از طریق زیرساخت‌های اینترنت اشیا صنعتی اطمینان حاصل می‌کند. ما متوجه شدیم که پلت‌فرم Pulse Secure به مشتریان ما کاربرد‌پذیری قابلیت همکاری و قابلیت اطمینان لازم برای پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی صنعت اینترنت اشیا را در مقیاس بزرگ ارائه می‌کند.»

دسترس‌پذیری

آخرین ویژگی‌های Pulse Policy Secure 9. 0 در Pulse Secure Appliances PSA به شکل مجازی و فیزیکی در دسترس است. مشتریان موجود با وسایل PSA که تحت اشتراک PPS هستند یا کسانی که دارای نرم‌افزار تعمیر و نگهداری هستند به آسانی و بدون هیچ هزینه‌ای قادر به ارتقاء برنامه خود هستند. PPS بر روی دستگاه مجازی دارای اشتراک سه ساله است که از 31 هزار دلار MSRP برای 500 اتصال همزمان شروع می‌شود. مشتریان Pulse Connect Secure می‌توانند به شکل مقرون به صرفه‌ای سرمایه‌گذاری‌های VPN خود را گسترش دهند تا بدین شکل پدیداری شبکه، کنترل دسترسی و امنیت تلفن‌همراه را با Pulse Access Suite داشته باشند.

از کسانی که علاقه‌مند به یادگیری بیشتر در این موضوع هستند دعوت می‌شود که برای ثبت نام وبیناری با عنوان
«موفقیت Zero Trust Secure برای اینترنت اشیا» در ساعت 1 بعد از ظهر 8 ژانویه اقدام کنند.

همچنین وبلاگی با عنوان « Pulse Secure Accessبرای اینترنت اشیاء صنعتی» نیز در دسترس است که این وبلاگ توسط جیمز تولوسا[8]، مدیر ارشد بازاریابی محصولات در Pulse Secure نوشته شده است.

در مورد Pulse Secure

Pulse Secure راه‌حل‌های دسترسی ایمن، جامع و آسان را ارائه می‌دهد و قابلیت نمایانی و اتصالاتی محافظت‌شده و یکپارچه بین کاربران، دستگاه‌ها، اشیا و خدمات را فراهم می‌سازد. این شرکت مجموعه‌هایی را ارائه می‌دهد که به طور یکپارچه درون ابر، تلفن همراه، برنامه‌های کاربردی و دسترسی شبکه ادغام می‌شوند و بدین شکل سبب فناوری اطلاعاتی ترکیبی می‌شوند. بیش از 20،000 شرکت و ارائه‌دهندگان خدمات به همکاری با Pulse Secure می‌پردازند تا به توانمند‌سازی نیروی کار همراه خود برای ایمن‌سازی دسترسی برنامه‌های کاربردی و اطلاعات در مراکز داده و ابرها بپردازند و در عین حال از مطابقت با سیاست‌های کسب و کار اطمینان حاصل کنند.

[1] SAN JOSE

[2] Prakash Mana

[3] Tony Massimini

[4] malware

[5] downtime

[6] Kirk Hanratty

[7] real-time

[8] James Tolosa